czwartek, 3 maja 2012

Zabawa: Odkryj w sobie Dziecko! i wpisz się w Złote Myśli


Kochani! Właśnie pięknie zaczął nam się maj, a za miesiąc, ściślej rzecz biorąc 1-go czerwca 2012r przypada święto każdego z nas! Długo myślałam czy ten termin będzie odpowiedni, ale w końcu doszłam do wniosku, że napewno wszyscy chętni do wspólnej zabawy ucieszą się z prezentu, przygotowanego właśnie dla nich i właśnie z tej szczególnej okazji!

Ale NIE NIE - w tym dniu dowiecie się kto kogo wylosował, aby przez kolejne 2 tygodnie przygotować prezent dla wybranej osoby. Tak więc czasu jest sporo!

Każdy z nas skrywa w sobie dziecko. Wiem jednak z pewnego źródła (gorno kilkulatków, poddanych ustnej ankiecie, chętnie pomagało mi w przygotowaniach), że każde dziecko lubi dostawać prezenty, a już najbardziej takie o jakich marzy... nie nie mam tu na myśli koncertu życzeń, ale subtelną zabawę w skondensowanej wersji - taki odpowiednich szkolnych Złotych Myśli.

Czy ktoś jeszcze pamięta, kiedy to zakładało się barwnie zdobiony zeszyt z ponumerowanymi pytaniami, np.: ulubiony kolor? ulubiony aktor? Osoba, której dawało się zeszyt do wpisania się, skrupulatnie wypełniała go po kolei numerując odpowiedzi na poszczególne pytania.

Mój odpowiednik zabawy ma nieco krótszą wersję, do tego ALFABETYCZNĄ. Poniżej znajdziecie przygotowany zestaw od A do D, w miejsce kropek należy wpisać swoje preferencje, nie mam tu bynajmniej na myśli rzeczy, które ktoś ma dla Was przygotować, a jedynie naprowadzenie kolorystyczne.

Uwaga!!! mogą to być max 2 słowa, aby ktoś, kto Wam przypadnie miał w czym wybierać :D.

A więc zaczynajmy...

A (artystyczne wspomagacze - wszelkie przydasie - KOLOR)
B (błyskotki, tu można przygotować coś z biżuterii, dodatków (chusteczki, apaszki, opaski, przypinki, zawieszki wszelakie, pokrowce, lub coś co można nosić w torebce - zwyczajnie coś co będzie tylko dla tej osoby, a nie dla wszystkich domowników, fajnie jeśliby zawierało błyszczący element, ale to nie jest konieczne - KOLOR)
C (cytat, tekst, itp z proponowanym słowem - w dowolnej odmianie przez przypadki :D - na kartce, którą oczywiście możecie wykonać samemu, ale nie jest to konieczne - nie zapomnijcie się podpisać )
D (dom - coś dla domu, tu macie pełną dowolność, fajnie by było robione własnoręcznie - KOLOR)

Technika wykonania jak najbardziej dowolna.

Tak więc proszę o wymienienie, najlepiej w takiej kolejności:
A - Kolory przydasiowe
B - Kolory błyskotkowe
C - słówka do cytatu
D - Kolory dla domu

Uwaga!
Wasze odpowiedzi znam tylko ja - informacje dot. preferencji wybranej osoby otrzymacie tuż po losowaniu.

Moja propozycja to np.:
A - czarny, fioletowy
B - zielony, niebieski
C - dzidziuś, kot
D - biały, brązowy

Aby wziąć udział w zabawie należy:
1. być posiadaczem bloga z częstotliwością pisania nie dalej niż raz na miesiąc (do zabawy zapraszam osoby zamieszkałe - z adresem do korespondencji na terenie Polski)
2. zamieścić komentarz pod poniższym postem z informacją o chęci udziału w zabawie oraz banerek z info o zabawie na pasku bocznym bloga.
3. wysłać na mój adres mailowy: krason_agnieszka@o2.pl swój adres kontaktowy oraz !!! odpowiedzi na pytania od A do D (szczegóły wyżej). W tytule maila proszę napisać: "odkryj w sobie dziecko"
4. zapisy przyjmuję do 31-go maja 2012r, aby 1-go czerwca wysłać Wam informacje o wylosowanej osobie (losowanie systemem Asia - Kasi, Kasia - Asi)
5.przesyłki (zawierające kartkę, coś z biżuterii, coś dla domu, coś z przydasiów, miło też wysłać coś słodkiego) wysyłamy najpóźniej do 15.czerwca 2012 (piątek), aby na 23-czerwca wszyscy otrzymali swoje prezenty. Na mój adres proszę przesłać fotkę z potwierdzeniem nadania oraz z zawartością paczki.
6. nie muszę przypominać, ale wiadomo - zabawa ma być wspólna i wszystkim sprawiać radość, dlatego włóżmy w przygotowanie przesyłek jak najwięcej serca, postarajmy się ładnie zapakować i "wstrzelić w gust" osoby, której wysyłamy prezent, w stopniu nie mniejszym niż sami byśmy chcieli być obdarowani. Udział w zabawie jest jednoznaczny ze zgodą na przekazanie danych osobie, która w myśl idei zabawy ma Cię obdarować.
7. po 23-im czerwca 2012 na blogu zamieszczę zdjęcia z waszymi prezentami.

Mam nadzieję, że to wszystko, proszę o zapisywanie się osoby, które wiedzą, że zdążą się przygotować i wysłać prezent w terminie. Gdyby jednak następowały jakieś zmiany będę informować na bieżąco.

Kochani - naniosłam pewne zmiany, dzięki za wszelkie sugestie, to moja pierwsza wymianka i pewnie jeszcze nie jedno będzie trzeba podokręcać, ale dzięki Waszej pomocy wszystko napewno się uda. Mam nadzieję, że będziemy się wspólnie świetnie bawić, w końcu mamy odkryć w sobie dziecko, a nie zdawać egzamin :D
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam gorąco do wspólnej zabawy!

13 komentarzy:

Ewa pisze...

Oj szkoda bo zapowiada sie fajna zabawa a ja niestety jestem monotematyczna i mogę zrobić coś dla domu...ale wszystki życzę udanej zabawy.Pozdrawiam Ewa:))))

zancia pisze...

FAJNA WYMIANKA :) ZAPISUJE SIE !

Snow pisze...

Przydasie i dla domu - nie ma sprawy, ale kartka i biżuteria? Nie umiem. Buuuu, taka fajna zabawa, załuję bardzo! Będę sledzić wymiankowe podarunki, bo cóż mi pozostało? :))) Pozdrawiam serdecznie

Diana pisze...

Wspaniała zabawa i świetny pomysł jak tylko mój zasilacz przyjdzie i ożywi mój komputer zapiszę się bo póki co nie mogę obrazów wklejać, ale myślę że trudne zadane dałaś bo nie wiele osób robi tak wszechstronnie i biżu i dla domu i karteczki

Snow pisze...

Dziękuję, Aguniu, za ponowne zaproszenie, rzeczywiście teraz łatwiej się bawić:))) Zapisałam się na wymiankę shabby chic i jeśli uporam się z zadaniem, dołączę do Was, bo nie chcę nikogo zawieść:))) Buziaki.

OliwkaEwka :) pisze...

ja z wielką chęcią się zapisuję :) a po południu spełnię reszte warunków (banerek mail itp) :)

jej już się nie mogę doczekać losowania mam masę pomysłów w głowie ;) no ale zobaczymy jakie kto lubi kolorki ;)

pozdrawiam serdecznie :)

M(aniek) pisze...

:D a mnie sie podoba :D z checią sie zapisuje :D pokombinować bede musiała z domem ale damy rade ;)
ide wysłać emaila :D

monroma pisze...

Ale fajną zabawę wymyśliłaś :) Ja raczej się nie zapiszę, ale kto wie, jak do tego czasu odkryje w sobie dziecko to może, może...

Agusia pisze...

A ją myślałam, że to ją będę w tej zabawie odsyłać napięcie ;) To trzeba Wam przyznać, widać odwiedzają mnie tu Mistrzowie nie tylko Rękodzieła :) Cieszę się, że zabawa mimo wszystko przypadła Wam do gustu i mam nadzieję, że jednak znajdziecie czas na tę wzmiankę. Buziaki

Agusia pisze...

Nie ma to jak pisać z telefonu... Co ja nawypisywałam?!

Agata Agatuszka pisze...

mam tylko jeden blog już

http://agatuszka.blogspot.com/

zapraszam

Dori pisze...

zapisuję się do zabawy:)
to moja pierwsza wymianka,
postaram się zrobić coś miłego:)

Agusia pisze...

Cieszę się, że jest coraz więcej chętnych osób do zabawy! Im nas więcej tym lepiej :D